Pmyo ve Pomem Atanamayan adayların tekrar sınava girmesi

  Haberler    5 Aralık 2015
Yorum Yok

Pmyo ve Pomem Atanamayan aday ‘ların hakkında Polis Akademisi Başkanlığı duyurusu.

18 Kasım 2015 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı PMYO ve POMEM den mezun olup ta atanamayanlardan dava açıp yürütmeyi durdurma kararı alanlara sınav uygulamıştı. 08 Aralık 2015 tarihinde bu sınavın ikincisini düzenleyecekler. Başkanlığın duyurusu;

Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden sağlık, tahkikat vb. nedenlerle  ilişikleri kesilen ve mahkeme kararı gereği tekrar başlatılan adaylardan eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olan adaylar ile eğitim sonu sınavına girerek başarısız olan adaylardan dava açarak haklarında yürütmeyi durdurma kararı verilen adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” hükümleri gereği 08 Aralık 2015 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılacaktır.

Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği tebliğ edilen adaylar belirtilen günde ve yerde katılacaklardır.

Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.

Pmyo ve Pomem Atanamayan aday ‘ların hakkında yürütmeyi durdurması sonucu Polis Akademisi Başkanlığı sınavın tekrar yapıcaktır.


Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.