Paem Fiziki Yeterlilik Sınavı Tarihi Açıklandı

  Haberler    28 Aralık 2015
2 Yorum

Paem Fiziki Yeterlilik Sınavı Tarihi Açıklandı

Akdemi tarafından yapılan açıklamada”Emniyet Mensubu Adayların İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı ile ilgili olarak daha önce duyurulmuş olan 25.12.2015 tarihinde Başkanlığımız internet adresi olan pa.edu.tr adresinde yayımlanacağı belirtilen sınav giriş belgesi ve sınav tarihlerinin yayımlanması ileri bir tarihe ertelenmiştir.” denmişti.

Paem Fiziki Yeterlilik Sınavı Tarihi Açıklandı

29 Ocak-10 Şubat 2016 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı yerleşkesinde PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavı yapılacaktır.
Sınav giriş belgesi için tıklayınız.

[divider]

2015 Yılı Emniyet Mensubu Adayların PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı

Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 27 metre uzunluğunda ve 14 metre eninde, sağlık topu dokunma hareketi etabının bitimindeki duba ile bitiş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda olan ve toplamda 7 etap ile 70 metre uzunluğundaki parkurda yapılacak hareketlerle ilgili olarak;

Aday “BAŞLA” komutu ile çizgiyi geçtiği anda süresi başlayacaktır. İlk etap olarak aday jimnastik sıçrama tahtası üzerinden 5 kez sağa, sola çift ayakla sıçrama hareketi yapacaktır. (Aday istediği taraftan sağdan veya soldan çift ayakla sıçrama hareketine başlayabilecektir.) Sıçrama tahtasının uzunluğu 2,5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20 cm olacaktır. Jimnastik sıçrama tahtası üzerinden her bir eksik sıçramanın ceza olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir.
Lastik içinden geçme etabında adaylar 6 adet lastik içerisinden tek ayakla (sağ ayak sağ lastik, sol ayak sol lastik) basarak geçecektir. Her bir lastik için, içerisine basmadan geçmemenin ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir. Lastiklerin iç genişliği 16 inch (40.64 cm) olacak, lastikler çapraz ve birbirine bağlı şekilde olacaktır.
Ağırlık taşıma etabında, kadınlar 20 Kg (10×2), erkekler 30 Kg (15×2), ağırlığındaki iki kum torbasını aralarında 10 metre mesafe bulunan iki dubanın dışından dolaşarak taşıyacak ve ağırlıkları taşımaya başladığı noktaya bırakacaktır. Dubanın dışından dolaşmayan adaya ceza olarak bitiş süresine (1) bir saniye ilave edilecektir.
Sağlık topuna dokunma hareketinde adaylar iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarından koşu istikametinde önce ikinci topa, sonra ilk topa ve tekrar ikinci topa dokunarak 3 kez dokunuş yapacaktır. Her bir eksik dokunma için ceza olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir.
Düz takla hareketine gelirken aday dubanın dışından dolaşarak gelip, yer minderinde öne doğru (1) bir defa düz takla atacaktır. Düz takla hareketine gelirken dubanın dışından dolaşmayan adaya ceza karşılığı olarak bitiş süresine (1) bir saniye ilave edilecektir.
Slalom koşu etabında 6 adet slalom çubuğu dışından dolaşılarak tamamlanır. (çubuklar 1.5 metre yüksekliğinde olup, düz ve çapraz olarak 2.5 metre aralığında olacaktır) Her bir eksik geçiş için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir.
Engel etabında 4 adet engel üstten-alttan, üstten-alttan olmak üzere geçilir ve koşarak bitiş noktası geçildiğinde parkur tamamlanmış olur. (Üstten geçilecek engel yüksekliği 50 cm ve alttan geçilecek engel yüksekliği 105 cm olup engeller arasındaki mesafe 2 metredir.) Engel etabında her bir eksik geçiş, engeli hatalı geçme, çubukları devirme ve düşürme için ceza karşılığı olarak bitiş süresine (2) iki saniye ilave edilecektir.
Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuru içinde herhangi bir etabı yapmayan/yapamayan aday elenir.
PAEM İlk Derece Amirlik aday değerlendirme ve seçme işlemlerinin bir aşaması olan fiziki yeterlilik aşamasında polislik mesleğinde amirlik vazifesini icra edecek adayların denge, kondisyon, çeviklik, çabukluk ve esneklik açısından uygunluklarını ölçecek parkur, yukarıda belirtilen ebat ve etaplardan oluşturulmuştur.

Beklenen Paem Fiziki Yeterlilik Sınavı Tarihi Açıklandı ve işte puanlama usulü
Adayların yaş grubu tasnifleri aşağıdaki gibidir.

1. Grup 22 ile 29 yaşından gün almış olanlar (Ek-2)
2.Grup 30 ile 32 yaşından gün almış olanlar (Ek-3)
3.Grup 33 ile 35 yaşından gün almış olanlar (Ek-4)
4.Grup 36 ile 38 yaşından gün almış olanlar (Ek-5)
5.Grup 39 ile 41 yaşından gün almış olanlar (Ek-6)
6. Grup 42 ve üstü yaşında olanlar (Ek-7)
PAEM fiziki yeterlilik parkuru ve zaman/puan cetveli oluşturulmuş ve Ek-1 de sunulan şablonda belirtilmiştir.
Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 70 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavında 70 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler. Başarılı olan adaylar ise aynı gün içerisinde mülakat sınavlarına alınacaklardır.
Not: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar spor malzemelerini yanlarında getireceklerdir. (havlu, spor ayakkabısı, eşofman vb.)

paem fiziki yeterlilik sınavı tarihi açıklandı paem fiziki yeterlilik sınavı tarihi açıklandı Paem Fiziki Yeterlilik Sınavı Tarihi Açıklandı paem parkuru emniyet mensubu


Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.