Komiser Yardımcılığı Sınavı

  Haberler, PAEM    24 Aralık 2015
Yorum Yok

Komiser Yardımcılığı Sınavı Polis Akademisi Başkanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Sınavı düzenleme ve yapma yetkisini Anadolu üniversitesine devretmiş bulunmaktadır. Personel Alımları ile ilgili gerekli duyuru Akademi tarafından yapılıp Komiser Yardımcılığı Sınavı için Emniyet Mensubu Adaylar için gerekli şartlar ise;

İlk öncelikle (Meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olan ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu memurlar) başvurabilmektedir.
diğer şartlar ise
1) En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
2) Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,
3) Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibari ile kırkbeş yaşından gün almamış olmak,
4) Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,
5) Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak,
6) Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak.

Şartlarını taşıyanlar Komiser Yardımcılığı Sınavı ‘na başvurabileceklerdir.

Komiser Yardımcılığı Sınavı soru dağılımı ise şu şekildedir; Polis meslek mevzuatı %30, Ceza muhakemesi hukuku %10, Ceza hukuku %10, Anayasa hukuku %10, İdare hukuku %10, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi %10, İnsan hakları %10, Genel kültür %10.

Komiser Yardımcılığı Sınavı nı başarıyla geçenler fiziki yeterlilik ve mülakat sınavına alınacaklardır. Fiziki yeterlilik sınavı için PAEM PARKURUnu incelemenizi tavsiye ederiz.

Önümüzde ki 2016-2017 Komiser Yardımcılığı Alımı için haziran ve temmuz ayları içerisinde Komiser Yardımcılığı Sınavı açılması beklenmektedir. Açılacak yazılı sınavda başarı sağlamak adına şimdiden başlamakta fayda var malumunuz 60 puan almış olup 9500 kişilik kontenjan dışında kalanlarda mevcut gerekli kaynak teminini ve Komiser Yardımcılığı Deneme Sınavına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Komiser Yardımcılığı Sınavı komiser yardımcılığı sınavı Komiser Yardımcılığı Sınavı Komiser Yard  mc  l       S  nav

Komiser Yardımcılığı Sınavı


Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.