Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz

  Haberler, PAEM    8 Aralık 2015
1 Yorum

Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz  nasıl yapılır? İzlenmesi gereken yollar nelerdir? yazımızda detaylı şekilde anlatılmıştır.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) İlk Derece Amirlik Eğitimi Öğrenci Adayı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı ve Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz  süresi başlamış oldu.
08.12.2015
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca Emniyet Teşkilatının amir ihtiyacını karşılamak amacıyla lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları arasından (950) erkek ve (50) bayan olmak üzere toplam (1000) İlk derece amirlik eğitimi adayı alınacaktır. Bu hususta Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde 81 il merkezinde yapılan yazılı sınav (39760) adayın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yapılan yazılı sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanmıştır.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 17. Maddesinin 3. Bendinde “Yazılı Sınav Sonucuna göre; belirlenen başarı puanı aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır” hükmü gereğince adayların başarı sıralaması en yüksek puandan aşağı doğru yapılmıştır. Başarılı sıralamasına giren adaylar ileriki tarihlerde yapılacak olan Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavlarına çağrılacaklardır.

Akademi tarafından yukarıda yapılan açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başarılı adaylar, Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavları için Sınav Giriş Belgesini 25 Aralık 2015 tarihinden itibaren  adresinden alabileceklerdir.

 

Malumunuz sınav sonuçlarından memnun kalmayan yazılı sonuçlara dair maddi hata olduğunu düşünen personel Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz edebilecektir. Maddi hataya dair itirazlar 09-10 Kasım 2015 tarihlerinde sınavı yapan kurum olan Anadolu Üniversitesi’ne sınav giriş belgelerinin de alınmış olduğu (http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/) adresten yapılacaktır. Yapılacak itirazları değerlendirecek olan üniversite 14 Kasım 2015 tarhinde yapılan itiraz sonuçlarını Akademiye iletecek ve 15 kasım 2015 tarihinde Akademi itiraz sonuçlarını sınav sonuçlarını duyurduğu gibi aynı yolla yapacaktır.Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz

Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz komiser yardımcılığı sınavı sonuçlarına İtiraz Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz headline

Komiser Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarına İtiraz

 


Etiketler : , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Lütfen Disqus eklentisini kurun.